Jak można wykryć oszustwo finansowe?

Często przy pisaniu faktur i wysyłania na dane konto określonej sumy do zapłaty może dojść do oszustwa, które może sięgać kilku/kilkunastu tysięcy złotych. Często możemy zostać zhackowani tylko dlatego, że możemy mieć niewłaściwą wersję antywirusa i ogólnie oprogramowania, przez co hakerzy mogą z łatwością dokonać oszustwa.

Co najczęściej podchodzi pod oszustwo, że infekują komputer czy laptop i właściciel o tym nie wie, przez co nie zauważa, że haker podmienia „w tle” numer konta, który można zauważyć dopiero w SMS-ie, ale człowiek który się  śpieszy nie zauważa zmiany, przez co wpisuje kod i może zniknąć z konta nawet kilkanaście tysięcy złotych, które ciężko odzyskać lub nie odzyskamy wcale.

Często księgowy, w związku ze swoimi usługami księgowego z terenów Słupcy, ma problem z daną sytuacją, ponieważ na fakturze może być wygenerowany ten sam numer konta albo i zmieniony, przez co usługi księgowe często mogą być nie wypełnione ze względu na to, że faktura może mieć inną formę niż zwykle lub numery są inne w kilku miejscach i trzeba robić korekty, które naciągają dalej podatnika.

Podatnik może się zwrócić o bank o pokazanie dróg ścieżek dostępu – droga w którą przelew został wysłany, dlatego często hakerzy generują kod, który powoduje, ze do pewnego momentu widzimy tą ścieżkę, a potem zanika. Oszustwo jest karane wysokimi karami, jednak coraz częściej trudnej złapać osobę odpowiedzialną za to jak zrobił przekręt, dlatego w sądzie trudniej znaleźć winnego i zdobyć zadośćuczynienie.